Lietuvos aeroklubas, LAK – Lietuvos visuomeninė civilinės ir sportinės aviacijos organizacija. Plėtoja ir propaguoja aviacijos sportą, rengia pilotus ir sportininkus, organizuoja ir dalyvauja įvairiose varžybose, čempionatuose, pasaulio aviacijos sporto žaidynėse.

Šiuo metu LAK vienija 12 Lietuvos aviacijos sporto federacijų (Lietuvos akrobatinio sporto federacija, Lietuvos aviakonstruktorių federacija, Lietuvos aviamodelių federacija, Lietuvos oreivių draugija, Lietuvos parašiutų sporto federacija, Lietuvos precizinio skraidymo federacija, Lietuvos senovinių orlaivių asociacija, Lietuvos sklandymo sporto federacija, Lietuvos skraidyklių ir parasparnių sporto federacija, Lietuvos ultralengvųjų orlaivių pilotų federacija, Lietuvos precizinio skraidymo federacija, Lietuvos vaikų sklandymo sporto asociacija, Lietuvos veteranų sąjunga) atstovauja savo narių interesus Lietuvoje ir užsienyje. 2011 m. pabaigoje LAK struktūrų tikraisiais nariais, kultivuojančiais aviacijos sportą buvo per 2500 fizinius asmenis ir bene dvigubai daugiau rėmėjų, pritariančių aviacijos sporto šakų plėtrai.

Vykdant Lietuvos aviacijos sporto plėtros ir meistriškumo ugdymo 2011-2012 m. programą, neskaitant aviacijos švenčių, paskaitų, seminarų ir kitų visuomenei skirtų renginių, 2011 m. surengtos 79 įvairių aviacijos sporto šakų varžybos iš kurių 6 buvo tarptautinio lygio. Lietuvoje vyko 16-tas FAI Europos sklandymo čempionatas. Aviacijos sporto čempionatuose Lietuvoje dalyvavo 1775 sportininkai, tarp jų 48 moterys ir 170 jauniai. Lietuvos sportininkai dalyvavo 16 pasaulio taurių varžybose.