Lietuvos bendrosios aviacijos sporto federacija, LBASF

Prezidentas – Ignas Krivickas
Gen. sekretorius – Dovydas Buitkus
Į/k 191940923
Kaštonų g. 4-7, LT-01107 Vilnius
Mob. +370 (698) 78 694
info@bendrojiaviacija.lt

Lietuvos bendrosios aviacijos sporto federacija (toliau LBASF) yra FAI Bendrosios aviacijos komisijos (GAC – General Aviation Commission) narė. Pagal Tarptautinės aeronautikos federacijos  (FAI) kodeksą bendroji sportinė aviacija skirstoma į:
Precizinį skraidymą (Precision Flying)
Aviaralį (Rally Flying)
Ilgų nuotolių ralį (Air Racing)
Greičio lenktynes (Formula Racing)
Oro navigacines lenktynes (Air Navigation Race)

Pagrindiniai federacijos tikslai: plėtoti precizinio skraidymo sportą, atstovauti Lietuvą tarptautinėse varžybose, pasaulio ir Europos čempionatuose, reglamentuoti Lietuvoje rengiamų precizinio skraidymo varžybų tvarką, organizuoti lakūnų rinktinės pasiruošimą ir dalyvavimą tarptautinėse varžybose, bendradarbiaujant su Civilinės aviacijos administracija, stiprinti skrydžių saugą bei lėktuvų techninę priežiūrą.

LBASF nariais yra juridiniai asmenys – visuomeniniai aviacijos sporto klubai, kurių pilotai kultivuoja precizinį skraidymą ir aviaralį. LBASF sporte aktyviai dalyvauja Biržų AK, Klaipėdos sklandymo klubas, Panevėžio AK, Šiaulių AK, Vilniaus AK, VšĮ „Oreivystės centras“ ir VšĮ „bendrosios aviacijos sporto centras“.