Lietuvos aeroklubas – Ignalinos aerodrome šiais metais vyks Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatas
No comments yet

Ignalinos aerodrome šiais metais vyks Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatas

Sausio 24 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje lankėsi ir su meru Henriku Šiaudiniu susitiko Lietuvos aeroklubo prezidentas Mindaugas Sinkevičius, Ignalinos aerodromo direktorius Vytautas Rafanavičius ir aerodromo įkūrėjas Rimvydas Maciulevičius. Svečiai merui pristatė šiais metais rugpjūčio 7-17 dienomis Ignalinos aerodrome vyksiantį XV Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatą, kuriam jau pritarė Pasaulinė aviacijos federacija. Šis renginys taip pat yra įtrauktas į savivaldybės tarybos patvirtintą 2019 metų svarbiausių renginių planą. Ignalina sulauks  daugiau nei šimto sparnuotų metalo paukščių ir apie 300 svečių. Čempionate varžysis dviejų tipų  orlaiviai, skraidyklės ir malūnsparniai.
„Mes džiaugiamės draugyste su aerodromu ir tikrai tikime, kad esate pajėgūs tokį renginį suorganizuoti“,– sveikindamas svečius sakė meras Henrikas Šiaudinis. Jis taip pat priminė, kad aerodrome kelintus metus sėkmingai vyksta respublikinės varžybos, Lietuvos čempionatai, todėl gerosios patirties yra.
Pristatydamas čempionatą Lietuvos aeroklubo prezidentas M. Sinkevičius pabrėžė, kad mūsų šaliai ir Ignalinos kraštui yra didelė garbė, jog jis vyks būtent čia. Tačiau tai kartu ir didelė atsakomybė, reikia atlikti daug svarbių pasirengimo, infrastruktūros tvarkymo darbų, kad būtų galima tinkamai pasitikti svečius, sudaryti jiems puikias gyvenimo, treniravimosi sąlygas, pasirūpinti įdomiu laisvalaikiu. Organizatoriai tikisi geranoriško savivaldybės požiūrio ir pagalbos, galbūt ne tiek materialinės, kiek sprendžiant konkrečius žemiškus klausimus. Į pagalbą ketinama pasitelkti žmonės, savanorius, organizacijos „Žaibo kumštis“ narius. Aerodromo teritorijoje bus pritaikytos vietos palapinių statybai, automobilių aikštelėms. Labai svarbu atnaujinti aerodromo elektros pajėgumus, užtikrinti interneto ryšį. Svečius ketinama apgyvendinti vienoje iš kaimo turizmo sodybų.
Meras H. Šiaudinis patikino, kad savivaldybė pagal išgales tikrai prisidės organizuojant čempionatą. Pritarta svečių minčiai, kad renginio atidarymo šventė vyktų Ignalinos Laisvės aikštėje. Kalbėta ir į aerodromą vedančio kelio asfaltavimo būtinybę. Kelių direkcija kaip tik šiais metais vykdys  šį darbą, tik neaišku, ar bus laiku suspėta.
Rimvydas Maciulevičius susitikimo metu buvo  kaip visada optimistiškai nusiteikęs ir pasirengęs kovoti su negatyvizmu. Jo teigimu, viskas yra įmanoma, tik reikia nuoširdžių pastangų ir darbo. Na o vienas iš svarbiausių jo keliamų tikslų – tai stipri būsimo renginio reklaminė kompanija ir viešinimas, kad garsas apie čempionatą sklistų kiek galima plačiau. Aerodromo įkūrėjas dalijosi įspūdžiais, kaip susižavi šiuo kraštu kiekvienas, kuris jį pamato iš paukščio skrydžio.

parengė Lina Kovalevskienė,

Ignalinos rajono savivaldybės vyr. specialistė ryšiams su visuomene