Mūsų misija

LIETUVOS AEROKLUBO MISIJA

LAK misija netelpa į įprastinės sporto federacijos rėmus, nes ji vienija labai sudėtingas aviacijos sporto šakas, tokias kaip akrobatinis skraidymas, sklandymas, parašiutų, karšto oro balionų sportas, parasparnių, aviakonstruktorių – lakūnų veikla ir t.t. kurios susietos su daugybe išorės pavojaus faktorių. Todėl LAK bei jo struktūrų vienas iš pagrindinių tikslų yra užtikrinti aviacijos sporto šakų skrydžių saugą ir aviacinį saugumą. LAK veiklą įtakoja ir jo ilgametės tradicijos, kurių tąsa reikalauja organizuoti įvairius jubiliejinius patriotizmą, lietuvybę ir aviaciją populiarinančius renginius, skirtus plačiajai visuomenei, kurie iš esmės nesusieti su sportine veikla.

Dėl aukščiau įvardintų priežasčių ir vadovaujantis Lietuvos aeroklubo įstatų bendrosios dalies preambule: – „Lietuvos aviatoriai, laikydami save Lietuvos aviacijos tradicijų paveldėtojais ir siekdami pratęsti 1927 m. gegužės 1 d. įsteigto Lietuvos aeroklubo darbus, priima šiuos įstatus ir pasižada juos gerbti ir vykdyti.“ bei 1.1. punktu „Lietuvos aeroklubas (toliau LAK) – yra asociacija, vienijanti Lietuvos aviacijos sporto federacijas ir kitas jų funkcijas atliekančias organizacijas, kurios tikslas – atstovauti asociacijos narių interesams ir tenkinti kitus viešuosius interesus.“ LAK turėtų būti laikoma skėtine aviacijos sporto federacijas vienijančia organizacija, kaip ir kitos panašios Lietuvoje veikiančios skėtinės sporto organizacijos.

Vien tik bendradarbiavimo su Kūno kultūros ir sporto departamentu prie LR Vyriausybės tikslu, siekiant palengvinti ir taip labai sudėtingą aviacijos sporto federacijų – visuomeninių organizacijų, turinčių asociacijos teisinį statusą, veiklą LAK gali būti sąlyginai laikoma aviacijos sporto federacija.

LAK veiklos prioritetai – pagrindiniai tikslai.

Pirmas veiklos prioritetas – strateginis tikslas. Atkurti valstybės remiamą aviacijos sporto bazių – aerodromų, aviacijos sporto centrų – regioninių aeroklubų, aviacijos sporto šakų federacijų, Lietuvos aeroklubo efektyviai funkcionuojančią sistemą, turinčią Aviacijos sporto koordinavimo centrą.

Antrasis prioritetas – strateginis tikslas. Panaudojant esamus Lietuvos aeroklubo ir regioninių aeroklubų finansinius išteklius bei Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondą rengti didelio sportinio meistriškumo sportininkus, siekti gerai pasirodyti aukščiausio lygio tarptautinėse aviacijos sporto šakų varžybose (Europos ir Pasaulio čempionatuose bei taurių varžybose).

Trečiasis prioritetas – strateginis tikslas. Rengti jaunuosius aviacijos sportininkus, kurie ateityje galėtų tinkamai atstovauti Lietuvą šalies aviacijos sporto šakų rinktinėse. Tuo tikslu skatinti regioninių aeroklubų, aviacijos sporto klubų komercinę veiklą ir aviacijos sporto rėmėjų bei vietos savivaldybių paramos paiešką.