Sveiki atvykę į Lietuvos aeroklubą

Lietuvos aeroklubas – visuomeninė organizacija, vienijanti 13 Lietuvos aviacijos sporto federacijų bei atstovaujanti savo narių interesams tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Lietuvos aeroklubas plėtoja ir propaguoja aviacijos sportą, rengia pilotus ir sportininkus, organizuoja ir dalyvauja įvairiose varžybose, čempionatuose, pasaulio aviacijos sporto žaidynėse.

Sveiki atvykę į Lietuvos aeroklubą

Lietuvos aeroklubas – visuomeninė organizacija, vienijanti 12 Lietuvos aviacijos sporto federacijų bei atstovaujanti savo narių interesams tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Lietuvos aeroklubas plėtoja ir propaguoja aviacijos sportą, rengia pilotus ir sportininkus, organizuoja ir dalyvauja įvairiose varžybose, čempionatuose, pasaulio aviacijos sporto žaidynėse.

Sveiki atvykę į Lietuvos aerokluką

Draugaukime!

Naujausias žinias, konkursus ir įvairiausias atrakcijas matykite mūsų Facebook paskyroje.

Sekite naujienas

2Akrobatinis skraidymas
2Aviamodeliavimas
3Bendroji aviacija
4Oreiviai
5Parašiutų sportas
6Sklandymas

1Skraidyklės ir parasparniai
2Ultralengvieji orlaiviai
3Aviakonstruktoriai
4Senoviniai orlaiviai
5Vaikų sklandymas
6Aviacijos veteranai

6Akrobatinis sklandymas

Prezidentas

Lietuvos aviacijos bendruomenei vadovaus buvęs ūkio ministras

Daugiau nei 9 dešimtmečius šalies aviacijos sporto federacijas vienijantis Lietuvos aeroklubas (LAK) turi naują prezidentą – juo gegužės 1 d. vykusios LAK konferencijos metu išrinktas politikas, buvęs Jonavos rajono meras ir LR ūkio ministras dr. Mindaugas Sinkevičius.

Aviacijos bendruomenė rinkosi iš trijų kandidatų – be M. Sinkevičiaus vadovo posto siekė ir akrobatinio skraidymo sporto meistrė Violeta Gedminaitė bei aviatorius ir verslininkas Rolandas Ragaišis. Iki šiol organizacijai vadovavo ir dvejų metų kadenciją baigė teisininkas Gintaras Kalinauskas.

Konferencijos metu M. Sinkevičius įvardijo, kad daugiausia dėmesio skirs aviacijos bendruomenės vienybės puoselėjimui ir aviacinio turto išsaugojimui. „Aviacinė bendruomenė yra didelė ir įvairialypė, o LAK tikslas – ją puoselėti, propaguoti aviacijos sportą, ginti asociacijos narių interesus tiek nacionaliniu lygiu, tiek užsienyje. Bendruomenė skirtinga, bet skrydžio ir laisvės aistra – viena, todėl reikia nuolatinio susitelkimo, tolerancijos ir veikimo išvien“, – sakė M. Sinkevičius. – Būtina plėsti darbą su vaikais ir jaunimu, atskleidžiant jiems aviacijos sporto žavesį, galimybes, patraukiant juos ateityje, jau užaugus, tapti aktyviais aviacijos bendruomenės nariais“.

Sinkevičius akcentavo, kad daug dėmesio bus skiriamas ir aviacijos bendruomenės turto klausimams spręsti. „Turime rasti būdų, kurie leistų išsaugoti turimą turtą, ypač aerodromų žemę. Šis turtas neturėtų pereiti Turto banko ar savivaldybių dispozicijon laisvam naudojimui. Priešingu atveju šalies mažosios aviacijos ateičiai gali būti suduotas rimtas smūgis“, – kalbėjo naujasis LAK vadovas.

Find us here

Susisiekite