Lietuvos senovinių orlaivių asociacija, LSOA
Prezidentas – Mindaugas Juozas Vilkas
Sekretorius – Martynas Lendraitis
Į/k: 302476296
A.s.: LT857300010120915331 SWEDBANK
Paežerėlių km., Paluknio sav., Trakų raj.
viilkas@yahoo.com
http://www.vgc.lt/

Organizacija oficialiai savo veiklą pradėjo 2010 m sausio 28 d. kaip Lietuvos senovinių sklandytuvų asociacija – LSSA. Jos prezidento pareigas nuo įkūrimo ėjo Adomas Baublys, o nuo 2012 m. 01 07 Benvenutas Ivanauskas. Tais pačiais metais organizacija buvo pervadinta į Lietuvos senovinių orlaivių asociaciją. Nuo 2013 m. LSOA vadovauja Mindaugas Juozas Vilkas, o jos sekretoriaus pareigas užima Martynas Lendraitis.

Asociacija buvo įsteigta su tikslu suvienyti senovinės aviacinės technikos entuziastus, jos savininkus, pagal galimybės rūpintis senovinių orlaivių atstatymu ir restauracija, konsultuoti kitus entuziastus techniniais klausimais, rūpintis Lietuvos aviacijos istorijos atmintimi. LSOA yra VGC (International Vintage Glider Club) narė. Organizacija 2011 m. tapo pilnateisiu LAK nariu. 2012 m. Pociūnų aerodrome LSOA surengė tarptautinį VGC sąskrydį.  2014 m. 01 01 LSOA vienijo 28 fizinius ir 2 juridinius narius, vienas kurių yra Lietuvos aviacijos muziejus. Aplinkybės lėmė, jog didžiausią narių skaičių sudaro sklandymo sportą propaguojantys asmenys, todėl ir LSOA orlaivių parką daugiausia sudaro senoviniai sklandytuvai, kurių 2014 m. 01 01 buvo 13.

Lietuvos senovinių orlaivių asociacija veiklos prioritetu laiko aviacijos sporto propagavimą ir jo sklaidą visuomenėje. Nors skraidoma senoviniais orlaiviais, tačiau jie puikiai tinka ruošti pradedantį sklandyti jaunimą, teikti reikiamą jiems patirtį prieš sėdant į modernius aparatus. Nuo 2013 m. LSOA rengia Jono Pyragiaus vardo pereinamosios taurės sklandymo varžybas. Kiekvienais metais organizacija teikia galimybę ir kitiems, besidomintiems aviacija, iš arčiau susipažinti su skraidymo aparatais vienos dienos sąskrydžių metu.

Lietuvos senovinių orlaivių asociacija tikisi ir toliau sėkmingai tęsti savo užsibrėžtus tikslus ir idėjas, vykdyti jau pradėtus darbus, bei tradiciniais tapusius renginius. Asociacija džiaugiasi galėdama būti garbingos organizacijos – Lietuvos aeroklubo dalimi.