Pirmokų ekskursija Paluknio aerodrome

Šiltą gegužės 16-osios rytą į Paluknio aerodromą atvyko gausus būrys Vievio J. Milančiaus pagrindinės mokyklos pirmokų. Mokiniai ekskursijos metu buvo supažindinti su sklandymo įdomybėmis, aerodromo gyvenimu bei kuo jis skiriasi nuo oro uosto, mažąja aviacija, galėjo stebėti skraidyti besimokančius pilotus mokinius ir užduoti galybę klausimų - nuo pat vaikų sklandymo iki didžiosios aviacijos. Maloniai kviečiame susisiekti su mumis dėl ekskursijų arba atvykimo į Jūsų mokymo įstaigą el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. !

Transporto kompetencijų agentūra balandžio 29 d. visą Lietuvos aviacinę bendruomenę kviečia į kasmetinį susitikimą

Transporto kompetencijų agentūra visą Lietuvos aviacinę bendruomenę kviečia į kasmetinį susitikimą.

Susitikimo metu TKA pristatys oro erdvės naudojimo ir skrydžių organizavimo regulavimo pokyčius, kitas svarbias naujienas bei atsakys į aviatorių klausimus.

Kviečiame dalyvauti ir pasinaudoti proga išsiaiškinti aktualius klausumus su už Lietuvos oro erdvės reguliavimą ir priežiūrą atsakingais pareigūnais.

Susitikimo data: 2024 m. balandžio 29 d., pirmadienis 13:00–15:00.

Susitikimo vieta: Ms Team platforma, adresu: https://teams.microsoft.com/dl/launcher/launcher.html?url=%2F_%23%2Fl%2Fmeetup-join%2F19%3Ameeting_YjdhMWE1NjktYWVhNi00MTFmLTk1ZmQtNGQ3NDZhZmQ1ZGEx%40thread.v2%2F0%3Fcontext%3D%257b%2522Tid%2522%253a%2522495f0966-5072-4b65-94c0-42ca84d6470d%2522%252c%2522Oid%2522%253a%2522ee6ca6ce-b251-4433-a622-70356a5a6103%2522%257d%26anon%3Dtrue&type=meetup-join&deeplinkId=782a765e-0501-473c-952a-45684a7349b7&directDl=true&msLaunch=true&enableMobilePage=true&suppressPrompt=true arba

Meeting ID: 325 472 166 597

Passcode: NiFLNY

Lietuvos Aeroklubas prisijungia prie LTOK inicijuojamos Nacionalinės sporto strategijos sukūrimo

Lietuvos aeroklubas š. m. balandžio 23 d. prisijungė prie Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotos deklaracijos dėl Nacionalinės sporto strategijos sukūrimo.

Siūlomu politinių partijų susitarimu raginama lyderystę sporte perduoti nevyriausybinėms organizacijoms, valstybei pasiliekant tik esminius politikos formavimo bei kontrolės vykdymo mechanizmus. Susitarimu taip pat numatomas siekis sukurti Sporto strategiją, centralizuotą sportininkų rengimo olimpinėms žaidynėms sistemą bei struktūrą, stiprinti sporto federacijų kompetencijas bei kontrolę biurokratinės naštos mažinimas, sporto sistemos registro sukūrimas, ilgalaikių sporto programų sukūrimas ir plėtra, draudimas finansuoti valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšomis sporto šakas, kurių tarptautinės federacijos nepripažįsta pasaulinio antidopingo kodekso.

Strategijos kūrimo idėją taip pat parėmė Lietuvos sporto federacijų sąjunga, Lietuvos paralimpinis komitetas, Lietuvos savivaldybių sporto vadovų asociacija, Lietuvos olimpiečių asociacija, Lietuvos savivaldybių sporto mokymo įstaigų vadovų asociacija, Lietuvos sporto trenerių asociacija, Lietuvos studentų sporto asociacija, Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas, Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, Lietuvos sporto meistrų asociacija „Penki žiedai“, kitos sporto organizacijos.

Pasak LTOK prezidentės ir olimpinės čempionės Dainos Gudzinevičiūtės, Lietuvos sportas išgyvena sunkius laikus dėl skubotų politinių reformų, vydytų neįsiklausius į sporto bendruomenės nuomones. Todėl visos sporto federacijos bei politinės partijos kviečiamos susivienyti ir palaikyti nevyriausybinių sporto organizacijų iniciatyvą bei kartu sukurti Nacionalinę sporto strategiją.

Aplankėme Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnaziją

Vytauto Didžiojo gimnazijos abiturientus šiandieną atitraukėme nuo mokslų ir kartu su Elzė Maslauskaitė papasakojome apie aviacijos subtilybes✈️.
Pakalbėjome apie visas aviacijos federacijas, jų pobūdžius, skraidymo ypatumus ir, žinoma, pirmuosius žingsnius norint gauti licenciją.
Po paskaitos su abiturientais skubėjome į kitą susitikimą su devintokais. Už puikiai praleistą popietę dėkojame Vytauto Didžiojo gimnazijai☺️👌.
Ar norite, kad atvyktume pas Jus į mokyklą?:)
Parašykite į Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Su kovo 11-ąja!!!

Širdyje ir dvasioje liepsnoja šventės ugnis - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena!
Tai ypatingas momentas, kai prisimename mūsų tautos drąsą ir ryžtą siekti laisvės. Ši šventė skatina mus vienyti jėgas, puoselėti savo istoriją ir kartu kurti rytdieną, kurią taip branginame.
Lietuvos aeroklubo vardu sveikiname su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Tebūna mūsų laisvė stipri, o dvasia nepaprastai šviesi!

Lietuvos aeroklubo metinė konferencija vyks 2024 m. balandžio 6 d. Vilniuje

Š.m. balandžio 6 d. Vilniuje vyks metinė ataskaitinė-rinkiminė Lietuvos aeroklubo konferencija.

Konferencijos programą tradiciškai sudarys dvi dalys – trumpa reguliacinės aplinkos ir pokyčių apžvalga, kurią pristatys aviaciją ir valstybės paramą sportui reguliuojančių institucijų atstovai, bei Lietuvos aeroklubo ataskaitinė dalis.

 

Konferencijos darbotvarkė

10:00 Konferencijos atidarymas

Tylos minutė, 2023 m. mirusių aviatorių pagerbimas.

10:05-10:50 Reguliuojančių institucijų pranešimai apie bendrosios aviacijos reguliavimo pokyčius

10:50-11:00 Nusipelniusių aviatorių apdovanojimai:

Sportininkų, pasiekusių aukštus rezultatus pasaulio ir Europos čempionatuose, pagerbimas

Nusipelniusių aviatorių apdovanojimas LAK garbės ženklais

11:00-11:20 Pertrauka

Konferencijos darbo organų (pirmininko, sekretoriato, mandatų ir balsų skaičiavimo komisijų) rinkimai

Lietuvos aeroklubo prezidento ir Tarybos veiklos ataskaita

Lietuvos aeroklubo revizijos komisijos ataskaita ir metinės finansinės atskaitomybės tvirtinimas

Lietuvos aeroklubo etikos komisijos ataskaita

Lietuvos aeroklubo auditoriaus ataskaita

Lietuvos aeroklubo prezidento rinkimai

Lietuvos aeroklubo tarybos sudėties tvirtinimas

Lietuvos aeroklubo revizijos komisijos rinkimai

Delegatų į eilinę Lietuvos aeroklubo konferenciją delegavimo normų tvirtinimas

Kiti klausimai (delegatų siūlymu)

12:00 konferencijos pabaiga

 

Atsižvelgiant į gautus pasiūlymus darbotvarkė gali kisti. Pasiūlymus dėl darbotvarkės papildymo kviečiame teikti iki balandžio 4 d. el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

2022 m. patvirtinti Lietuvos aeroklubo įstatai numato, kad LAK prezidentas yra renkamas dvejų metų terminui, todėl šie metais bus rinkiminiai. Kandidatų į LAK prezidento postą teikimus (trumpas savęs ir veiklos programos pristatymas) kviečiame teikti iki balandžio 4 d. el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Konferencija vyks Vilniuje, J. Basanavičiaus gimnazijos aktų salėje (S. Konarskio g. 34).

Image

Lietuvos Aeroklubas

Įmonės kodas: 190776531
Adresas: Sporto g. 11, LT-09238, Vilnius
info@aeroclub.lt

Laisvė
ir gyvenimas ore

Sekite Mus:

MEMBERSINCE 1931

MEMBER
SINCE 1931