Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionate lietuviai įsitvirtino pirmame 10-tuke

Laba diena, siunčiu Jūsų žiniai informaciją apie Lietuvos aeroklubo sportininkų pasirodymą 14-ajame pasaulio akrobatinio skraidymo čempionate jam įpusėjus. Viliuosi, kad informacija sudomins ir ja pasidalinsite su savo skaitytojais!

Torunės aerodrome, Lenkijoje, liepos 29 - rugpjūčio 7 dienomis vyksta Pasaulio akrobatinio skraidymo standartinės kategorijos čempionatas. Varžybose dalyvauja 35 pilotai iš 9 šalių (Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Vokietijos, Prancūzijos, Rumunijos, Ukrainos, Ispanijos ir Rusijos).

Lietuvai atstovauja du lakūnai – Džiugas Kačanauskas (27 m.) ir Igor Lobanov (27 m.). Džiugui tai antrasis tarptautinis čempionatas. Jo patirtis - 400 skrydžio valandų, iš jų akrobatiniais lėktuvais apie 100 valandų, ir apie 60 valandų varžybiniu lėktuvu „Su 26 M“ LY-DON. Boeing 737 kapitonas Igoris turi 5500 valandų skraidymų patirties, iš jų 200 skrydžio valandų akrobatiniais lėktuvais, apie 50 valandų lėktuvu „Xtreme Air XA42“ LY-OMG, tačiau šis pasaulio čempionatas – jo pirmasis tarptautinis čempionatas.

Sportininkai varžosi 4-iose programose. Pirmosios metu atlieka žinomą iš anksto išmoktą kompleksą, o kitų nežinomų programų metu - varžybų metu parengtus kompleksus. Juos komandos sudaro dieną prieš tos programos skrydžius. Pilotų tikslumą atliekant akrobatines skraidymo figūras vertina teisėjai. Šiame pasaulio čempionate teisėjauja ir lietuvių duetas: tarptautinės kategorijos teisėja Violeta Gedminaitė ir Eugenijus Raubickas.

Įpusėjus Pasaulio čempionatui lietuviai lakūnai bendroje įskaitoje įsitvirtino pirmame 10-tuke. D. Kačanauskas užima 9 vietą, I. Lobanov - 10 vietą iš 35. Suskridus pirmąjį kompleksą Džiugui atiteko 6 vieta, Igoriui - 13 vieta. Antrasis kompleksas buvo sudėtingesnis, I. Lobanov užėmė 14 vietą, D. Kačanauskas - 20 vietą.

Lietuvos akrobatinio skraidymo komandos trenerio Eltono Meleckio nuomone, lakūnams sekasi gerai, jis rezultatais yra patenkintas. Treneris tikisi, jog sportininkams pavyks išsilaikyti šiose pozicijose. Pilotai besiruošdami varžyboms šiemet ore praleido apie 15 skrydžio valandų su išskirtiniais akrobatiniais lėktuvais. Patys dalyviai savo pasirodymus vertina neblogai ir ruošiasi kitiems skrydžių pratimams.

Rezultatai

Bendri pusės varžybų rezultatai

Daugiau nuotraukų

Dėl papildomos informacijos prašau kreiptis mūsų kontaktais