Svarbu visiems aviacinių paslaugų teikėjams: dėl aviacinių paslaugų teikimo Rusijos fiziniams ir juridiniams asmenims

Primename, jog reaguojant į Rusijos agresiją prieš Ukrainą įvestos Europos Sąjungos sankcijos Rusijos juridiniams ir fiziniams asmenims apima ir aviacijos sektorių.

Europos aviacijos saugos agentūros (EASA) paskelbtame sankcijų išaiškinime nurodoma, jog ES paskelbtos sankcijos reiškia, jog Europos Sąjungos fiziniai ir juridiniai asmenys negali teikti paslaugų Rusijos piliečiams, Rusijos piliečiams priklausantiems orlaiviams, taip pat Rusijoje registruotiems orlaiviams.

Išimtys iš šių sankcijų taikomos tik tuo atveju, jei mokymo paslaugų gavėjas – Rusijos pilietis yra Europos Sąjungoje veikiančios aviakompanijos darbuotojas, o tokiai aviakompanijai netaikomos sankcijos. Taip pat galimos išimtys humanitariniais pagrindais. Visais kitais atvejais, pvz. jei mokymo paslaugų gavėjas – Rusijos pilietis ketina skraidyti Rusijos Federacijoje ar Rusijos Federacijoje registruotu orlaiviu, mokymo paslaugos tokiam asmeniui negali būti teikiamos;

Išsami informacija dėl sankcijų apimties ir konkrečių atvejų – klausimų ir atsakymų (Q&A) forma parengtame EASA dokumente -  Q&As Batch 2 – 29/03/22 (anglų k.).