Aviacijos sporto trenerių rengimo problematika aptarta Lietuvos sporto universitete

Aukšto meistriškumo sportininkus turi rengti kvalifikuoti treneriai – tokia nuostata numatyta dar 2020 m. pradžioje įsigaliojusiais Sporto įstatymo pakeitimais. Praktinis šios nuostatos įgyvendinimas Lietuvos sportinėje aviacijoje reiškia, kad sportininkus treniruojantys instruktoriai turi įgyti aukšto meistriškumo techninio sporto trenerio kvalifikacijas.

Būdus, kaip praktiškai šią nuostatą paversti realybe, gegužės 9 d. Kaune aptarė Lietuvos techninių sporto šakų federacijų vadovai ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovai. Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo ir LSU rektorė Diana Rėklaitienė, dalyvavęs pirmasis sertifikuotas Lietuvos aviacinio sporto treneris Aurimas Bezaras pristatė Lietuvos aviacijos sporto trenerių rengimo poreikius.

LSU jau yra pradėjusi organizuoti aukšto meistriškumo techninio sporto trenerių permokymo kursus, o nuo būsimųjų metų pradžios (2022 m. rugsėjo 1 d.) ketina pradėti ir aukšto meistriškumo techninio sporto trenerių rengimo bakalauro programą (specialybė – „sporto treneris“, specializacija „techninis sportas“). Techninio sporto trenerių rengimo programa nuo atitinkamų kitų sporto šakų programų skirsis didesniu dėmesiu skiriamu techninių sporto šakų specifikai – žmogaus kūno, transporto priemonių ir mechanizmų fizikai bei mechanikai, su perkrovomis, vibracija, triukšmu, to sąlygojamu nuovargiu susijusiems žmogaus kūno ir proto veikimo klausimams ir pan.

Akademinio pasaulio atstovai laikosi nuostatos, jog aukšto sportinio meistriškumo treneriu gali būti tik asmuo, turintis aukštąjį išslavinimą – tiek sporto srityje, tiek ir bet kokį kitą aukštąjį išsilavinimą ir baigęs atitinkamą kvalifikaciją suteikiančius mokymus. Asmenys be tokio išsilavinimo gali būti tik instruktoriais. Įstatymu taip pat numatoma, kad už pasiekimus tarptautinėse varžybose bus premijuojama(s) ne tik sportininkas)(-ė), bet ir jo treneris(-ė).

Naujosios trenerių rengimo programos LSU klausimais siekia glaudžiai bendradarbiauti su techninių sporto šakų federacijomis. LAK prezidento A. Gražulio siūlymu buvo sutarta jog techninių sporto šakų federacijos dalyvaus LSU vykdomos aukšto sportinio meistriškumo trenerių rengimo programos priežiūroje, kasmetiniame vertinime.

Daugiau informacijos apie LSU siūlomą aukšto sportinio meistriškumo trenerių rengimo (kursų) programą pateikiama universiteto interneto svetainėje: https://www.lsu.lt/mokymai/. Netrukus bus paskelbta ir daugiau informacijos apie aukšto sportinio meistriškumo trenerių mokymo bakalauro studijų programą.