Lietuvos aeroklubas sveikina naujosios skrydžių oro balionais tvarkos įsigaliojimo sustabdymą

Lietuvos aeroklubas sveikina naujosios skrydžių oro balionais tvarkos įsigaliojimo sustabdymą. Keletą metų rengtą ir šiemet spalio pradžioje turėjusią įsigalioti teisės aktą ir juo nustatomą reguliavimo režimą neigiamai įvertino tiek oreiviai – oro balionų pilotai, tiek ir kiti aviacijos profesionalai, iš Vilniaus ir Kauno oro uostų skraidančių aviakompanijų pilotai. Lietuvos oro uostų atstovai taip pat ne kartą patvirtino, kad dabartinė tvarka netrukdo oro uostų saugai.

Naujoji tvarka, turėjusi padidinti skrydžių oro balionais saugą, įsigaliojusi faktiškai būtų uždraudusi skrydžius virš Vilniaus ir Kauno miesto centrų.

Lietuva yra viena nedaugelio pasaulio šalių virš kurios didžiųjų miestų jau trejetą dešimtmečių sėkmingai derinamas į oro uostus atvykstančių orlaivių ir pramoginių oro balionų judėjimas. Dabartinė oro erdvės naudojimo tvarka tiek leidžia plėtoti pasaulyje retą turizmo paslaugą – skrydžius oro balionais virš gražiausių urbanistinių šalies kompleksų, taip pat organizuoti didžiulius aviacijos renginius, kuriuose dalyvauja šimtas ir daugiau oro balionų. Ši, per trejetą dešimtmečių nusistovėjusi, praktika aviacijos pasaulyje yra vertinama kaip puikus gerosios reguliacinės praktikos pavyzdys, susipažinti su kuriuo atvyksta oreiviai ir aviacijos specialistai iš užsienio šalių.

Rugpjūčio pradžioje aviatoriams viešai išreiškus nepasitenkinimą siūlomais oro balionų skrydžių tvarkos pakeitimais, susiekimo ministro M. Skuodžio iniciatyva buvo pradėtas suinteresuotųjų pusių dialogas. Diskusijos, kurios netrukus išsiplėtojo į dvejų darbo grupių veiklą, tikimasi, kad iki naujo oro balionų skrydžių sezono pradžios padės pasiekti reguliacines funkcijas atliekančias valstybės institucijas ir aviatorius tenkinantį kompromisą.

Lietuvos aviatoriai teigiamai vertina už skrydžių valdymą atsakingos valstybės valdomos įmonės „Oro navigacija“ paskutinį rugsėjo penktadienį paskelbtą žinią atsižvelgus į visų suinteresuotų pusių argumentus sustabdyti naujosios skrydžių oro balionais tvarkos įsigaliojimą ir sprendimą pagrindinį dėmesį skirti kompromiso paieškai prioritetą teikiant skrydžių saugai.

Diskusijose dėl skrydžių oro balionais dalyvaujantys Lietuvos oreivių federacijos, Lietuvos aeroklubo atstovai, profesionalūs aviakompanijų pilotai tikisi, kad visas puses tenkinantį sprendimą pavyks pasiekti jau kitų metų pradžioje. Tokią pat viltį išreiškė ir Susisiekimo ministerijos atstovai.

Image

Lietuvos Aeroklubas

Įmonės kodas: 190776531
Adresas: Sporto g. 11, LT-09238, Vilnius
info@aeroclub.lt

Laisvė
ir gyvenimas ore

Sekite Mus:

MEMBERSINCE 1931

MEMBER
SINCE 1931