Tamsūs debesys Lietuvos aviacijos padangėje: uždaromos net trys B. Oškinio vaikų aviacijos eskadrilės

Lietuvos aeroklubas reiškia didelį nerimą dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos, jog Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras uždaro net tris Broniaus Oškinio vaikų aviacijos eskadrilės.

Pranešimas apie tai, kad uždaromos Alytaus, Kauno ir Vilniaus eskadrilės kovo 9 d. pasirodė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro interneto svetainėje. Jauniesiems pilotams tęsti sportinę veiklą siūloma Marijampolės arba Zarasų eskadrilėse.

Pranešimas: https://www.lmnsc.lt/broniaus-oskinio-vaiku-aviacijos-akademija/

Vaikų aviacija ir vaikų sklandymas – unikalus Lietuvos aviacijos ir sporto pasiekimas, pradėtas kurti ir išplėtotas žymaus aviatoriaus ir aviakonstruktoriaus Broniaus Oškinio bei kitų Lietuvos aviatorių pastangomis. Vaikų sklandymo mokyklose vaikai išmoksta ne tik sklandyti; jie įgyja ir daug praktinių žinių apie fiziką, mechaniką, ugdo charakterį ir discipliną, komandinio darbo įgūdžius. Baigusieji vaikų sklandymo mokyklas dažnai pasirenka įvairias aviacines ar technines profesijas – būtent tas profesijas, kurių specialistų šiuo metu mūsų šalyje itin trūksta ir, kaip matome iš rinkos bei švietimo sistemos vystymosi prognozių, ateityje truks dar labiau.

Šiame kontekste sprendimas uždaryti net tris iš vienuolikos vaikų sklandymo eskadrilių, nesvarbu kokiais argumentais būtų motyvuojamas, yra mažų mažiausiai neatsakingas; neatsakingas tiek prieš vaikus, tiek ir prieš Lietuvos, kaip aviacinės, sportinės ir technologiškai išsivysčiusios valstybės perspektyvas.

Image

Lietuvos Aeroklubas

Įmonės kodas: 190776531
Adresas: Sporto g. 11, LT-09238, Vilnius
info@aeroclub.lt

Laisvė
ir gyvenimas ore

Sekite Mus:

MEMBERSINCE 1931

MEMBER
SINCE 1931