FAI pirmos kategorijos - Europos ir pasaulio čempionatų prizininkai
Gimimo metai: 1993
Išsilavinimas: VGTU statybų technologijos ir valdymo bakalauras
Sportiniai pasiekimai FAI pirmos kategorijos varžybose:
- 2017 m. Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas (Lietuva) – III vieta.
Įsimintiniausias sportinis įvykis:
2017 m. pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas ir jo metu iškovota prizinė vieta bei nusileidimas į ginkluotos apsaugos saugomą J. Borisovo sodybą.
Apie save:
Sklandyti pradėjau 9 metų su vaikiškais sklandytuvais LAK-16, o būdamas 14 metų pradėjau mokytis skristi standartinės klasės sklandytuvais. Nacionaliniuose čempionatuose dalyvauju nuo 18-os metų, o 20-ies metų pirmąkart atstovavau Lietuvą Europos sklandymo čempionate (2013).
Kodėl sklandymas?
Sportinis sklandymas mane žavi netikėtumais, azartu, kiekvieno skrydžio nenuspėjamumu, dideliais greičiais ir dideliu dinamiškumu varžybų metu. Žmogaus sugebėjimas pažaboti gamtos energiją lenktynėms, galimybė skristi aerodinamiškiausiais žmogaus sukurtais aparatais bei skrydžio metu atsiveriantys skirtingi gamtos peizažai išskiria šį sportą iš visų kitų.
Joris Vainius
SklandymasSportinė disciplina: Oreivystė
Gimimo metai: 1971
Išsilavinimas: VU ekonominės kibernetikos specialybės bakalauras ir finansų magistras
Sportiniai pasiekimai FAI pirmos kategorijos varžybose:
- 2012 m. Europos moterų karšto oro balionų čempionatas (Vokietija) – II vieta;
- 2015 m. Europos moterų karšto oro balionų čempionatas (Nyderlandai) – II vieta.
Įsimintiniausias sportinis įvykis:
Per visą varžybų praktiką vienus giliausių įspūdžių paliko Europos ir Pasaulio čempionatai, kuriuose susirenka stipriausi šalių pilotai ir kurių metu įgaunama visapusiška patirtis, ugdanti psichologinį pasiruošimą bei profesionalumą. Tačiau didžioji dalis labiausiai įsiminusių skrydžių yra ekstremalūs, kurie, laimei, laimingai baigėsi, bet liko atmintyje kaip kertiniai įgytos patirties ir iš jos sekusių sprendimų momentai.
Apie save:
Aviacija mane žavėjo nuo vaikystės – dalį vasarų praleisdavau Anykščiuose, dažnai lankydavomės prie Dariaus ir Girėno atminimą menančio Puntuko akmens. Labiau į aviaciją įsitraukiau 2004 m. vasarą, kai viena iš mūsų įmonių reklamavo ledus ant oro baliono. Man patiko skrydžiai ir oreivių bendruomenė, todėl Oreivystės centro vadovas Aurimas Vengrys pakvietė mane mokytis pilotuoti oro balioną. 2005 m. pavasarį baigiau oro baliono piloto teorinius kursus, per vasarą atlikau skrydžių praktiką ir rudenį tapau licencijuota oro baliono pilote. Jau licencijos gavimo išvakarėse tvirtai žinojau, kad mane domina profesionalus sportas, o ne komercinė veikla, todėl nuo pat 2006 m. pradėjau dalyvauti varžybose.
Kodėl oreivystė?
Oreivytė mane žavi savo romantiška bendruomene ir tuo, kad čia visi turi bendrą iššūkį – nugalėti save ir prisitaikyti prie Gamtos (o ne atvirkščiai), o visi kiti žemiški dalykai lieka ant žemės.
Daiva Rakauskaitė
OreivystėSportinė disciplina: Sklandymas
Gimimo metai: 1997
Išsilavinimas: VU fizikos bakalauras
Sportiniai pasiekimai FAI pirmos kategorijos varžybose:
- 2017 m. Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas (Lietuva) – II vieta.
Apie save:
Aviacija susidomėjau dar pradinėje mokykloje, kai pradėjau lankyti aviamodeliavimo būrelį, kuriame iš pradžių gaminau nevaldomus aviamodelius, vėliau radijo bangomis valdomus sklandytuvus, su kuriais pradėjau dalyvauti varžybose. Palaipsniui ėmiau lankyti "Born 2 Fly" vaikų sklandymo mokyklą, o dar vėliau, suėjus 14 metų, senelis pastūmėjo užsirašyti į sklandymo kursus. Nuo tada iki šiol aktyviai užsiimu sklandymo sportu.
Kodėl sklandymas?
Sklandyme mane labiausiai žavi vaizdai – galimybė matyti visą debesų vystymąsi, o ypač audros – kai skrendant palei pat lietų, vienas sparnas lietuje, kitas saulėje ir tą lietaus ribą matai taip aiškiai, kad iš žemės vargu ar pamatysi! Jei pasiseka pakilti virš debesų, tai skrendant palei pat jų viršūnes ant debesies matai pilną apskritą vaivorykštę, o jos centre visad būna sklandytuvo šešėlis. Tačiau niekas neprilygsta sklandymui kalnuose, kur gali lėkti jų viršūnėmis palei pat kalnų ožius ir alpinistus, lengvai apžiūrinėdamas neįkopiamus šlaitus ir kalnų viršūnes. Tiesiog atsiveria visiškai naujas pasaulis kurio būdamas ant žemės nė nepastebėsi!
Ignas Bitinaitis
SklandymasSportinė disciplina: Oreivystė
Gimimo metai: 1988
Išsilavinimas: VU politikos bakalauras bei politikos ir medijų magistras
Sportiniai pasiekimai FAI pirmos kategorijos varžybose:
- 2019 m. Europos karšto oro balionų čempionatas (Ispanija) – II vieta.
Apie save:
Tėčio piloto Roberto Komžos dėka nuo mažens buvau šalia oro balionų. 2004 m., būdamas 16-os metų, dar nebaigęs vidurinės mokyklos, mokiausi ir gavau karšto oro baliono piloto licenciją. Pirmą kartą karšto oro balionų varžybose dalyvavau 2007 m., tačiau savarankiškai suburti komandą ir pradėti reguliariai sportuoti pradėjau 2011 m. Prireikė 6 metų, kol pakankamai įgudau ir išsikovojau vietą Lietuvos rinktinėje. 2017 m. pirmą kartą kartu su kitomis lietuvių komandomis dalyvavau Europos karšto oro balionų čempionate Prancūzijoje.
Kodėl oreivystė?
Oreivystės sportas žavi savo paprastumu ir nenuspėjamumu. Siekti rezultato kartu su gamtos stichija - vėju, yra sudėtinga, tačiau niekada nenuobodu. Kiekvieno skrydžio metu vėjas nupučia dalyvius į vis kitas vietoves, nuotykius ir iššūkius. Viename skrydyje nervingai ieškai nusileidimo vietos mieste, kitame brauki kalnų keteras, trečiame esi įstrigęs varžybose dalyvaujančių balionų spiečiuje virš bendro tikslo, ketvirtame skaitai knygą virš debesų, penktame čiuoži užšalusiu ežeru ir daug daugiau, tačiau tai niekada nesikartoja.
Laurynas Komža
OreivystėSportinė disciplina: Sklandymas
Gimimo metai: 1990
Išsilavinimas: VGTU AGAI Transporto inžinerijos magistras
Sportiniai pasiekimai FAI pirmos kategorijos varžybose:
- 2011 m. Europos sklandymo čempionatas (Slovakija) – III vieta
Įsimintiniausias sportinis įvykis:
2020 m. pradžioje vykusios varžybose Čilėje, kurios per 15 metų sklandymo laikotarpį yra pačios įspūdingiausios dėl matytų vaizdų, greitų skrydžių bei adrenalino, kurį suteikė Grand Prix varžybų formatas.
Apie save:
Aviacija domėjausi nuo mažumės, domino viskas kas skrido. Būdamas 15 metų internete atsitiktinai aptikau kvietimą tapti sklandytoju - nuo tada sklandymas tapo mano gyvenimo būdu.
Kodėl sklandymas?
Sklandymas žavi savo neribotomis galimybėmis, iššūkiais, greitai besikeičiančiais vaizdais, dinamiškumu, tyla skrendant.
Marius Pluščauskas
SklandymasSportinė disciplina: Parasparnių sportas
Gimimo metai: 1987
Išsilavinimas: VGTU Statybų inžinerijos bakalauras
Sportiniai pasiekimai FAI pirmos kategorijos varžybose:
- 2013 m. Pasaulio parasparnių tikslaus nusileidimo čempionatas (Bosnija ir Hercegovina) – II vieta;
- 2014 m. Europos parasparnių tikslaus nusileidimo čempionatas (Serbija) – II vieta.
Įsimintiniausias sportinis įvykis:
2013 m. vykęs pasaulio parasparnių tikslaus nusileidimo čempionatas, kurio metu patyrusi stiprią kojos traumą, kainavusią aukso medali, sugebėjau iškovoti 2-ją vietą.
Apie save:
Apie sparnus svajoju nuo vaikystės. Su šeima buvome aktyvūs aviacijos švenčių lankytojai. Po keleto šuolių su parašiutu „atradau“ parasparnius. Tai vienas paprasčiausių ir pigiausių būdų skristi. Pabaigusi mokslus ir gavusi piloto pažymėjimą netrukus pradėjau dalyvauti tikslaus nusileidimo varžybose. Viename iš Pasaulio čempionatų susipažinau su savo būsimu vyru Tzvetan, Bulgarijos parasparnių sporto rinktinės nariu. Gimus pirmai dukrelei palengva grįžau į sportą.
Kodėl parasparnių sportas?
Skrydis su parasparniu man yra tarsi pasimatymas su savimi. Skrisdama susilieju su savo sparnu, su dangumi, su mišku apačioje. Susidraugauju su paukščiu – su mokytoju. Vėl ir vėl susipažįstu su savimi, savo baimėmis, savo džiaugsmais.
Rimantė Verbylaitė - Tzolova
Parasparnių sportasSportinė disciplina: Aviamodeliavimas
Gimimo metai: 1983
Išsilavinimas: Reklamos vadybos bakalauras (Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla)
Sportiniai pasiekimai FAI pirmos kategorijos varžybose:
- 2019 m. Pasaulio uždarų patalpų radijo bangomis valdomų aviamodelių čempionatas, pilotažo klasė (F3P-A) – II vieta, skrydžių pagal muziką klasė (F3P-AFM) – I vieta (Graikija)
- 2017 m. Pasaulio uždarų patalpų radijo bangomis valdomų aviamodelių čempionatas, pilotažo klasė (F3P-A) – III vieta (Prancūzija)
- 2015 m. Pasaulio oro žaidynės, F3P-AFM klasė – I vieta (Jungtiniai Arabų Emyratai)
- 2015 m. Pasaulio uždarų patalpų radijo bangomis valdomų aviamodelių čempionatas, pilotažo klasė (F3P-A) – III vieta (Lenkija)
- 2013 m. Pasaulio uždarų patalpų radijo bangomis valdomų aviamodelių čempionatas, pilotažo klasė (F3P-A) – II vieta (Vokietija)
- 2009 m. Pasaulio oro žaidynės, F6A klasė – I vieta (Italija)
Apie save:
Pažinties su aviacija ir aviamodeliavimo sportu pradžia - 1995 m. (nuo 11 metų). Šiuo sportu sudomino tėtis Rimutis Paužuolis (1980 m. pripažintas sporto meistru, 2015 m. Rimučiui suteiktas nusipelniusio trenerio vardas). 1995-2000 m. Lankiau Vilniaus jaunųjų sklandytojų mokyklą „Sparnai“. Profesionaliai modeliuoti pradėjau 2005-2006 m.
Kodėl aviamodeliavimas?
Manau, kad aviamodeliavimas užkoduotas mano genuose. Neįsivaizduoju savęs užsiimančio kokia nors kita veikla. Man tai ne tik profesionalus sportas, hobis, bet ir darbas – pragyvenimo šaltinis. Mano atveju galioja taisyklė – paversk savo mylimą užsiėmimą darbu ir niekada nereikės dirbti.