11-asis Pasaulio parasparnių tikslaus nusileidimo čempionatas

2021m. spalio 6 - 16 d. Šiaurės Makedonijoje vyko 11-asis Pasaulio parasparnių tikslaus nusileidimo čempionatas. Jame varžėsi 129 pilotai iš 32 šalių. Čempionate Lietuvą atstovavo Jurijus Jakovlevas (parasparnių klubas "Laisvas skrydis") ir Rimantė Verbylaitė - Tzolova (aviacinio sporto klubas "Stratus").

Dėl nepalankių oro sąlygų (lietaus ir sniego) buvo pradėti penki pratimai, tačiau užbaigti pavyko tik tris - minimalų raundų skaičių, kad varžybos būtų užskaitytos FAI. Stipriausiai pasirodė pilotai iš Pietų Korėjos, laimėję aukso ir bronzos medalius tiek bendrojoje, tiek moterų įskaitoje. Antrąsias vietas abiejose įskaitose laimėjo pilotai iš Čekijos.

Po trijų metų pertraukos nuo varžybų Rimantė užėmė 13 vietą tarp 31 pilotės. Jurijui atiteko 84-oji vieta. Abu Lietuvos pilotai turi svarių laimėjimų parasparnių sporte. Rimantė yra daugkartinė parasparnių tikslaus nusileido pasaulio taurių laimėtoja bei Pasaulio (2013 m.) ir Europos (2014 m.) čempionatų vicečempionė. Jurijus - daugkartinis Lietuvos čempionatų prizininkas, Oro žaidynių (2009 m.) 8-osios vietos laimėtojas, Europos čempionato (2016 m.) 10-osios vietos laimėtojas.

Parasparniai TN 1Parasparniai TN 2Parasparniai TN 3Parasparniai TN 4